CS Mioveni a remizat acasă cu CSC Șelimbăr. Argeșenii pierd un tempo în lupta pentru promovare directă în Liga 1

Date:

Share post:

CS Mioveni a remizat azi, acasă, cu CSC Șelimbăr și a ratat șansa de a se apropia de promovarea directă în Liga 1. Nu e, însă, nimic pierdut, deocamdată.

CS Mioveni și CSC Șelimbăr nu au oferit aproape nimic spectatorilor care au fost prezenți în tribune în această după-amiază, în ciuda căldurii. Fotbaliștii pregătiți de Constantin Schumacher au fost ceva mai prezenți în jumătatea adversă. Însă, vreo ocazie de gol n-a fost. Cel puțin, nu în prima repriză.

CSC Șelimbăr, echipă antrenată de Claudiu Niculescu, trecut și pe banca Mioveniului acum ceva ani, s-a mulțumit să ”distrugă” în fașă atacurile gazdelor.

CITIȚI ȘI: Jucătorii lui CS Mioveni, neplătiţi de mai bine de trei luni, încep să plece unul câte unul. Azi a plecat Alexandru Dandea

După pauză, Constantin Schumacher a operat câteva schimbări ofensive. A intrat și fosta vedetă a Craiovei Mihai Costea. CS Mioveni a căutat golul victoriei, dar sibienii s-au apărat bine.

Au fost câteva ocazii de a marca pentru argeșeni, dar niciuna clară. În ultimele minute, CS Mioveni s-a aruncat efectiv peste adversari, dar lipsa de luciditate și, de 2-3 ori, și neșansa la ultima pasă i-au privat pe galben-verzi de o victorie.

S-a încheiat 0-0. Rezultat care nu prea o ajută pe CS Mioveni. Dar care-i păstrează șansele de promovare directă. Deocamdată, acolo sunt Gloria Buzău și FK Miercurea Ciuc. Ultima, la 3 puncte (39) în fața Mioveniului (36 de puncte).

sursa foto: captură video DigiSport

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!