În urmă cu puţin timp, alb-violeţii au reuşit a doua victorie din perioada de pregătire. FC Argeş s-a impus cu scorul de 3-0, în faţa oltenilor U Craiova II. Partida s-a disputat pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Piteşti.

Primul gol al partidei a fost înscris în minutul 7, de Buhăescu, care a trimis cu capul în plasa în urma unei lovituri de colţ.

Imediat, în repriza secundă oaspeţii reuşesc egalarea prin Trancă care trimite un şut de la marginea careului direct în plasa porţii.

Piteştenii au reşit să revină iar în minutul 65, Nini Popescu execută o lovitură liberă, iar Panait introduce mingea în poartă în urma respingerii portarului craiovean.

10 minute mai târziu, FC Argeş stabileşte scorul final (3-1), în urma centrării în careu a lui Şerbănică, iar Nini Popescu trimite cu capul în plasă.