După ce au avut de îndurat câteva nopţi friguroase în apartamentele neîncălzite, piteştenii care sunt branşaţi la sistemul centralizat de furnizare a căldurii şi apei calde au azi parte de o veste bună.
Viceprimarul Piteştiului, dl Sorin Apostoliceanu, spune că de mâine se va da drumul la căldură, non-stop, în apartamente.
„Termo Calor Confort S.A. anunţă că vineri, 12 octombrie 2018, începând cu ora 10, va începe furnizarea agentului termic pentru încălzirea locuințelor, în conformitate cu dispozițiile legale în vigoare. Furnizarea agentului termic pentru încălzire se va face în regim continuu.
Dispeceratul Termo Calor Confort. şi echipele de intervenţie funcţionează în regim permanent pentru soluţionarea tuturor problemelor apărute în procesul de furnizare a agentului termic pentru încălzire. Informaţii suplimentare la telefon 0729980382 / 0729980383″, se arată într-un comunicat al companiei.