Proiectul „Educație prin dezbateri în județul Argeș“ a ajuns la final. În cadrul ultimei etape, echipele celor patru școli s-au duelat, joi, la Școala...
Bucurie mare pentru elevii şcolii gimnaziale “Matei Basarab” din Piteşti după ce au obţinut locul II la Olimpiada Gimnaziilor la tenis de masa, faza...