Scaunele noi n-au ajutat la nimic: FC Argeş-CFR 0-2

Date:

Share post:

Cu părere de rău am putut constata, în această seară, că scaunele noi montate la stadionul din Trivale nu prea au ajutat la nimic în meciul împotriva campioanei CFR Cluj-Napoca.

De ajutat a ajutat sărbătoritul zilei, tânărul portar George Micle; dar nu pe noi, ci pe CFR. Acesta i-a făcut cadou o minge lui Deac, în careu, care l-a servit apoi pe Rondon pentru golul de 0-1.

Acelaşi vârf venezuelean a mai punctat o dată, tot în prima repriză şi, de prin minutul 35 încolo, meciul era deja jucat.

Mai mult, ne-a ajutat un pic arbitrul bucureştean Horia Mladinovici, care putea să dea lejer un 11 metri pentru oaspeţi, chiar în startul meciului, dar n-a făcut-o deşi a văzut foarte bine faultul în careul nostru, fiind bine plasat.

Elocvent pentru cum au decurs ostilităţile e faptul că ai noştri au tras la poartă de numai două ori tot meciul. Or, cu un singur şut pe poartă vreme de 95 de minute, nu ai ce să speri de la un meci.

Însă, e o înfrângere scontată, logică, pentru că echipa clujeană e, în mod evident, mai bună decât a noastră.

sursa foto: Răzvan Marinescu/Argeş Sport

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!