Sanctuarul Nima de la Brăduleţ, un aşezământ privat, non profit, care a salvat şi găzduieşte câteva zeci de animale (văcuţe bătrâne, măgăruşi etc), are nevoie de sprijinul iubitorilor de animale, pentru a putea asigura în continuare hrana de zi cu zi a acestora, precum şi îngrijirile pe care unele animale le necesită.
De departe, cel mai cunoscut „pensionar” al sanctuarului este micul mânz Victoraş (foto sus), abandonat în luna august, într-o pădure, găsit şi salvat de voluntarii sanctuarului, ajutaţi de poliţişti. Am scris despre povestea lui Victoraş aici.
Înainte de a reda integral apelul celor de la Sanctuarul Nima precizăm că, pe toată durata anului în curs oferim gratuit spaţiu publicitar (sub orice formă, advertorial, redactare de articole publicitare sau nu, banner pe site etc) oricui donează măcar un balot de fân pentru Victoraş şi pentru celelalte animale găzduite la sanctuar.
Vine o iarnă grea
„Este cea mai grea luna de la infiintarea sanctuarului, este luna cu cel mai mare stres pentru noi si cea mai mare teama de pana acum.
Vom reusi sa umplem fanarele si luna aceasta? Ne trec prin cap atatea intrebari, atatea griji, atatea incertitudini… Ne-am dori sa postam doar animalute fericite, fara cereri de donatii, fara rugaminti zilnice. Stim ca si voi ati vrea la fel, dar fara aceste rugaminti poate nu am mai putea posta animalute fericite, pentru ca in lipsa hranei nu exista fericire.

Absolut fiecare donatie si fiecare distribuire este indispensabila si doar asa vom putea oferi in continuare o viata frumoasa si fericire celor aproape 50 de suflete din sanctuar. Toate, fara exceptie, au fost salvate de la o moarte prematura si crunta si toate merita o viata minunata.
Distribuiti sa ajunga la cat mai multi apelul nostru pentru hrana, donati cat puteti, fiecare donatie ajuta enorm. Peste 3600 lei ne lipsesc in acest moment pentru a fi cu hrana la zi…
https://www.facebook.com/donate/470599884919908/3331607260444719/
Putem doar sa va rugam sa ne ramaneti alaturi!”
sursa foto: Facebook/Sanctuarul Nima

