România nu mai poate fi guvernată fără Olguţa şi fără Drăghici

Date:

Share post:

Prim-ministrul Viorica Dăncilă i-a trimis azi o – nouă – scrisoare preşedintelui ţării, Klaus Iohannis, cerând din nou şefului statului să îi accepte ca miniştri pe Lia Olguţa Vasilescu (Dezvoltare Regională) şi pe Mircea Drăghici, deputat de Argeş, la Transporturi.

De data aceasta, cererea dnei Dăncilă este însoţită (şi) de copii după cazierele judiciare imaculate ale celor doi, dar şi de dovezi care atestă că nici dna Vasilescu, nici dl Drăghici nu au colaborat cu fosta Securitate.

De ce-l tot respinge şeful statului pe Mircea Drăghici

De la finele anului trecut şi până acum, dl Iohannis a respins de două ori propunerile celor doi pentru portofoliile numite.

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Cine crezi că va câștiga titlul în Superliga
spot_imgspot_img

Citeşte
ŞI

La Bălilești, ”canalizare” înseamnă că dejecțiile sunt deversate direct în râul Bratia (video)

Situație gravă la Bălilești: un localnic a filmat cum...