River Plate s-a calificat la mare luptă în semifinalele Copa Libertadores

Date:

Share post:

Azi noapte, în primul meci al manşei a doua din sferturile de finală din Copa Libertadores la fotbal, pe monumentalul Estadio Monumental din Buenos Aires a avut loc derby-ul argentinian dintre River Plate şi Independiente.

Jocul s-a disputat cu casa închisă, în faţa unor tribune arhipline şi într-o atmosferă cum în Europa, pur şi simplu, nu se întâlneşte nicăieri.

Prima repriză a fost echilibrată, cu ocazii de gol la ambele porţi, exact cum a fost şi manşa tur, închieiată 0-0.

În partea secundă, River Plate a fost mai insistentă şi a deschis scorul la două minute de la reluarea partidei. Independiente a egalat după numai 8 minute, după un contraatac de manual.

Nou intratul Quintero le-a readus pe gazde în avantaj, iar soarta calificării a tranşat-o definitiv Borre, pe final de meci, cu un gol de generic (foto).

surse foto: Medio Tiempo Argentina, captură video Fox Sports

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!