Rezultatele la Cupa Municipiului la tenis de masă – Piteşti

Date:

Share post:

Ieri a avut loc a doua ediţie a Cupei Municipiului Pitești la tenis de masă. Evenimentul s-a desfăşurat în sala de sport a Școlii Gimnaziale „Matei Basarab”.

Rezultate pentru turneul de dublu:

Loc I – Sebastian Pribeagu – Alexia Dima (Şc Gimn. „M. Basarab” Piteşti , F.C. Argeş) – 10 pct
Loc II – Ana Maria Stancu – Cristina Rizea (Şc. Gimn. „M. Basarab” – F.C. Arges) – 8 pct
Loc III – Cosmin Corbu – Nicola Mihăescu (F.C. Argeş – Şc. Gimn. „M. Basarab” ) – 6 pct
Loc IV – Alin Bucuroiu – Mario Nuţă (F.C. Argeş – Şc Gimn. „M. Basarab” ) – 4 pct

Începători :
Loc 1 –Arucsandei Vlad – Bucureşti – 10 pct
Loc 2 – Bădoiu Ştefan – Curtea de Argeş – 9 pct
Loc 3 – Şerban Corneliu – Curtea de Argeş – 8 pct
Loc 4 – Ştefania Vlad – Şc Gimn „M. Basarab” – 7 pct

Avansaţi :
Loc 1 – Sima Daniel – Mioveni – 10 pct
Loc 2 – Iordan Marc – Bucureşti – 9 pct
Loc 3 – Bădărău David – Mioveni – 8 pct
Loc 4 – Gabriel Vlad – (Sc Gimn „M. Basarab” ) = 7 pct

Open :
Loc 1 –Sebastian Pribeagu – (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 10 pct
Loc 2. Cosmin Corbu – (F.C. Arges) – 9 pct
Loc 3. Alin Bucuroiu – FC Arges – 8 pct
Loc 4. Nicola Mihăescu – (Sc Gimn „M. Basarab” ) – 7 pct

CLASAMENT GENERAL Ediţia I + ediţia a II-a

DUBLU :

Loc I – Sebastian Pribeagu – Alexia Dima (Sc Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 18 pct
Loc II – Cosmin Corbu – Nicola Mihăescu (F.C. Argeş – Sc Gimn „M. Basarab” ) – 16 pct
Loc III – Ana Maria Stancu – Cristina Rizea (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 12 pct
Loc IV – Alin Bucuroiu – Mario Nuţă (F.C. Argeş – Sc Gimn „M. Basarab” ) – 10 pct
5 – Stănescu Raluca – Eparu Matei (F.C. Argeş – Ploieşti ) – 2 pct
5 – Alexandru Lupaşcu – Maria Niţă – CSS Buzău – 2 pct
5 – Alexandru Oroşanu – Ştefan Turcescu ( Şc. Gimn. ’’M. Basarab’’ – Şc. Gimn. ,,I. Pillat’’) – 2 pct
8 – Andrei Lungu – Ana Ion (Şc. Gimn. ’’M. Eminescu’’ – Şc. Gimn ’’N. Iorga’’ Piteşti) – 1 pct
8 – Gabriel Vlad – Gabriela Podină (Şc. Gimn. ’’M. Basarab’’ – Şc. Gimn. ,,A. Păunescu’’) – 1 pct
8 – Macarie Alexandru – Turcescu (Mioveni) – 1 pct
8 – Bădărău David – Sima Vlad (Mioveni)- 1 pct

Începători :

Loc 1 – Ştefania Vlad – Sc Gimn „M. Basarab” – 15 pct
Loc 2 – Sonia Popescu– (Şc. Gimn. ’’Traian’’ – 13 pct
Loc3 – Bianca Pribeagu – Şc. Gimn. ’’M. Basarab’’ Piteşti – 12 pct
Loc 4 – Maria Stoenescu (Şc. Gimn. ’’M. Basarab’’ ) – 10 pct
Loc 4 – Arucsandei Vlad – Bucureşti – 10 pct
Loc 6 – Andrei Popescu – Şc. Gimn. ’’M. Basarab’’ Piteşti – 9 pct
Loc 6 – Bădoiu Ştefan – Curtea de Argeş – 9 pct
Loc 8 – Şerban Corneliu – Curtea de Argeş – 8 pct
Loc 9 – Petre Laurenţiu – Şc Gimn „M. Basarab” – 6 pct

Avansaţi:

Loc 1 – Gabriel Vlad – (Sc Gimn „M. Basarab” ) = 15 pct
Loc 2 – Gabriela Podină (Şc. Gimn. ,,A. Păunescu’’) – 13 pct
Loc 3 – Sima Daniel – Mioveni – 10 pct
Loc 4 – Iordan Marc – Bucureşti – 9 pct
Loc 4. Gabriel Stan – (Sc Gimn „M. Basarab”) – 9 pct
Loc 6 – Bădărău David – Mioveni – 8 pct
Loc 7. Gabriel Drăgan – (Sc Gimn „N. Bălcescu”) – 6 pct
Loc 7. Ana Costache – (Sc Gimn „M. Basarab”) – 6 pct
Loc 9- Baciu Sebastian – Curtea de Argeş – 5 pct
Loc 10. Andrei Lungu (Sc Gimn „M. Eminescu”) – 4 pct
Loc 11. Şerban Andrei – Curtea de Argeş – 2 pct
Loc 11. Ungureanu Marius – Curtea de Argeş – 2 pct
Loc 11. Gagione Răzvan – Piteşti – 2 pct
Loc 11. Ioana Stoenescu – (Sc Gimn „M. Basarab” ) – 2 pct
Loc 11. David Ştefănescu – Şc. Gimn. ,,A. Păunescu’’ – 2 pct

Open:

Loc 1. Sebastian Pribeagu – (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Argeş) – 19 pct
Loc 1. Cosmin Corbu – (F.C. Argeş) – 19 pct
Loc 3. Alin Bucuroiu (FC Argeş) 16 pct
Loc 4. Nicola Mihăescu – (Sc Gimn „M. Basarab”) – 13 pct
Loc 5 – Alexandru Oroşanu (Sc Gimn „M. Basarab”) = 12 pct
Loc 6 – Ana Ion (Sc Gimn „N. Iorga” ) = 11 pct
Loc 7. Cristina Rizea – FC Arges – 9 pct
Loc 8 Alexia Dima – (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 8 pct
Loc 9. Stănescu Raluca – FC Argeş – 6 pct
Loc 10. Alexandru Lupaşcu – CSS Buzău – 5 pct
Loc 11. Maria Niţă – CSS buzău – 4 pct
Loc 11. Ştefan Turcescu – (Şc. Gimn. ’’I. Pillat’’) – 4 pct
Loc 11. Ana Maria Stancu – (Sc Gimn „M. Basarab”) – 4 pct
Loc 11. Mario Nuţă – (Sc Gimn „M. Basarab”) – 4 pct
Loc 11. Macarie Alexandru – Mioveni – 4 pct
Loc 16. Eparu Matei – Ploieşti – 3 pct

Vizite0

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Citeşte
ŞI

Creşte numărul cazurilor de infectare cu Covid. Masca ar putea reveni în actualitate

Numărul de cazuri de infectare cu Covid a crescut,...

Poliţia Argeş i-a amendat pe ciobanii care nu şi-au microcipat câinii de la stână

În cadrul unei acţiuni poliţieneşti dessfăşurate ieri şi alaltăieri,...

Dezinformarea prin presă, combătută cu ajutorul inteligenţei artificiale

"Un consorțiu condus de Universitatea Tehnică „Gheorghe Asachi” din Iași,...