Rezultate bune pentru sportivii de la LPS Viitorul Piteşti la CN de atletism pentru juniori

0
31

În perioada 8-9 martie, sala de atletism „Ioan Söter” din Bucureşti a fost gazda ediţiei 2019 a Campionatelor Naționale și probe combinate de atletism în sală pentru juniori 2.

La această competiţie au fost prezenţi si sportivii de la LPS Viitorul Pitești, pregătiți de Relu Georgescu și Bogdan Vâlcu, care au avut evoluţii destul de bune.

Mihai Sorin Poponea a obținut locul 1 la 1500 m, iar  Robert Dumitru s-a clasat pe poziția a treia la aceeași probă.

La 3000 de metri, Robert Dumitru a venit pe prima poziție, iar Mihai Sorin Poponea a ocupat ultimul loc al podiumului la 800 de metri.

Ștafeta LPS Viitorul Pitești,  formată din Andrei Pătrașcu, Robert Vătafu, Eduard Grigoriță și Paul Gheorghe (foto, sus) a venit pe 3 în proba de 4×2 tururi.