PSD Argeş are, în sfârşit, o părere: merge cu Dragnea, dar vrea „remaniere substanţială” a Guvernului

Date:

Share post:

Ieri, conducerea organizaţiei PSD Argeş s-a reunit într-o şedinţă menită să clarifice de care parte a baricadei se va situa organizaţia, în chestiunea ce se discută azi la vârful partidului: dacă e oportun sau nu ca Liviu Dragnea să mai rămână la conducere.

Deşi presa din Capitală indicase aproape unanim că Argeşul susţine tabăra contestatarilor preşedintelui actual al PSD, la şedinţa de ieri s-a decis ca PSD Argeş, condus de senatorul Şerban Valeca (foto sus), să meargă pe mâna lui Liviu Dragnea.

Însă, pesediştii argeşeni au cerut, printre altele, ca Dragnea să ia măsuri pentru „deschidere spre dialog”, „profesionalizarea comunicării partidului”, dar şi o „remanierea substanţială” a Guvernului.

Om politic înţelept, dl Valeca a preferat să nu rişte nimic, nici de această dată.

Însă, cerând „remanierea substanţială a Guvernului”, domnia sa, ca un om cu carte serioasă, nu glumă, a dat clar de înţeles că s-a săturat de proştii care populează Guvernul şi ministerele.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Citeşte
ŞI

Eveniment cultural: Flonta și Cioroianu

  Ambii, oaspeți ai Centrului Cultural Pitești, printre simeze...

German corporation Continental/Siemens, deeply involved in the Dieselgate cheating scandal (I)

A technical project manager at Continental has admitted to...

Accident la Davideşti

Şoferul unui autoturism BMW a pierdut controlul volanului şi...

Încep să se mişte lucrurile şi pe lotul 2, Boiţa-Cornetu, al autostrăzii Piteşti-Sibiu

Noi lucrări la autostrada Piteşti-Sibiu, lotul 2, dintre Boiţa...

Unde e cea mai ieftină benzină. Situaţia pe judeţe; cum stăm în Argeş

Ziarul Ring a realizat azi o radiografie asupra prețurilor...