Muzeul Județean Argeș a anunțat modificarea programului de vizitare pentru Cetatea Poienari, unul dintre cele mai cunoscute obiective turistice ale județului.
Începând de luni, 18 mai 2026, cetatea va putea fi vizitată zilnic, de luni până duminică, în intervalul orar 10 – 18, potrivit noului program stabilit pentru această perioadă.
Vizitatorii trebuie să aibă în vedere că ultima urcare este permisă la ora 17.
sursa foto: ArgeșulOnline.ro/Cristina Mincu

