Program nou de vizitare la Cetatea Poienari, începând din 18 mai

Date:

Share post:

Muzeul Județean Argeș a anunțat modificarea programului de vizitare pentru Cetatea Poienari, unul dintre cele mai cunoscute obiective turistice ale județului.

Începând de luni, 18 mai 2026, cetatea va putea fi vizitată zilnic, de luni până duminică, în intervalul orar 10 – 18, potrivit noului program stabilit pentru această perioadă.

Vizitatorii trebuie să aibă în vedere că ultima urcare este permisă la ora 17.

sursa foto: ArgeșulOnline.ro/Cristina Mincu

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Cine crezi că va câștiga titlul în Superliga
spot_imgspot_img

Citeşte
ŞI

La Bălilești, ”canalizare” înseamnă că dejecțiile sunt deversate direct în râul Bratia (video)

Situație gravă la Bălilești: un localnic a filmat cum...