Vineri, la Răşinari, s-a disputat partida Unirea Bascov – Hermannstadt II, meci ce a contat pentru etapa cu numărul 4 din cadrul celui de-al treilea eșalon fotbalistic.

Unirea Bascov s-a impus în faţa celor de la Hermannstadt II cu scorul de 3-1.

Pentru echipa pregătită de Adrian Dulcea au punctat Robert Dalu (min.35), Ciprian Negoiţă (min. 45) și Antonio Stan (min.50).

Începutul meciului a aparţinut echipei sibiene, care a deschis scorul în minutul şase.

Bucuria sibienilor a durat doar 30 de minute, unde aproape de finalul primei reprizei, echipa condusă de Dulcea a marcat de două ori prin Robert Dalu, în minutul 35, şi Ciprian Negoiţă în minutul 45.

Imediat după pauză scorul a devenit 3-1, prin golul marcat de Antonio Stan în minutul 50. Scor care s-a menținut până la finalul celor 90 de minute, chiar dacă au mai existat ocazii de gol.

Unirea Bascov a jucat în următoarea formulă: Tănase, Ciocârlan, Stancu, Bălan, Stan, Piscanu, Negoiță, Ișfan, Naciu, Tameș, Dalu. Au mai intrat : Găișteanu, Marcu, Dima și Voinescu.

Bascovul ocupă pentru momentul locul 3 în ierarhia seriei, însă mai sunt de disputat câteva confruntări din această rundă.