Piteştenii au reuşit să câştige după ce au fost conduşi la pauză

0
38

În urmă cu puţin timp, s-a terminat disputa dintre FC Argeş – CSM Reşiţa, meci câştigat de alb-violeţi cu scorul de 3-2. Disputa a fost una cu emoţii, ţinând cont că oaspeţii au intrat la pauză cu avantaj, scor 1-2. După pauză elevii lui Ionuţ Badea au reuşit să întoarcă scorul, egalând în minutul 70 prin Blejdea care primește o pasă de la Matiș, preia pe piept, pătrunde în careu și șutează la colțul lung.

În minutul următor (71), alb-violeţii reuşesc să înscrie, prin dintr-un corner executat de Nini Popescu, iar Zimmerman respinge în față până la Turda care trimite în plasă din 3 m.

În urma acestei victorii, FC Argeş acumulează 21 de puncte în 14 etape și urcă pe locul 7, la doar 3 puncte în spatele Petrolului Ploiești, ocupanta ultimului loc al podiumului.

Vă reamintim că partidă ce s-a disputat pe Stadionul „Nicolae Dobrin” din Piteşti, a făcut parte din restanţa etapei 11, sezonul 2019-2020.