Pasajul Doina şi Ion Aldea Teodorovici, redeschis traficului

Date:

Share post:

Lucrările la pasajul Doina şi Ion Aldea Teodorovici, ce leagă Bulevardul Republicii cu Strada Egalităţii din Piteşti s-au finalizat, însă vechile obiceiuri nu se schimbă. Maşinile sunt parcate tot pe trotuare, pietonii circulând tot pe stradă.

Pe cele două străduţe cu sens unic ce leagă cele două artere aceasta este veşnica problemă, autovehiculele luând locul pietonilor şi invers.

Ne întrebăm, nu se poate găsi o soluţie pentru a aduce lucrurile pe făgaşul normal? E chiar aşa de greu de făcut ca trotuarul să fie exclusiv pentru pietoni, iar carosabilul să fie al maşinilor?

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Cine crezi că va câștiga titlul în Superliga
spot_imgspot_img

Citeşte
ŞI

După ce Eugen Tomac și-a depus mandatul de premier, Nicușor Dan i-a oferit funcția PSD-istului Adrian Veștea de la PNL

În această dimineață, prim-ministrul desemnat Eugen Tomac și-a depus...

Un urs bântuie de azi-noapte pe platforma Dacia de la Mioveni

Prezența unui urs a fost semnalată, noaptea trecută, într-o...