Mioveniul, victorie platonică la Baloteşti. Argeşul a pierdut cu Metaloglobus

Date:

Share post:

În prima etapă de după reluarea întrecerilor ligii a 2-a la fotbal, sâmbătă, formaţia CS Mioveni a câştigat în deplasare, la Baloteşti, meciul cu echipa locală, scor 2-0.

Pentru argeşeni au marcat Rădescu, în minutul 60, şi Lazăr, din penalty, în minutul 75, netezind drumul ilfovenilor spre liga a 3-a în sezonul viitor.

A fost un debut bun pentru antrenorul Daniel Opriţa, pe banca galben-verzilor.

FC Argeş, în schimb, a pierdut pe terenul codaşei Metaloglobus Bucureşti, scor 0-1, prin punctul marcat de tânărul Potecea (foto), în minutul 71, deşi a dominat majoritatea timpului.

Argeşul rămâne, cu 41 de puncte, pe locul 6 şi pierde astfel contactul cu plutonul primelor cinci clasate.

În fruntea ierarhiei sunt, în ordine, Sportul Snagov (49 de puncte), Clinceni (48), Petrolul (tot 48), Universitatea Cluj-Napoca şi Chindia, cu câte 47.

CS Mioveni ocupă locul 7, cu 37 de puncte, la adăpost de orice emoţii privind promovarea ori retrogradarea.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!