Azi la Buzău a avut loc finala Campionatului Naţional de juniori sub 19 ani (a doua competiţie ca nivel valoric pentru această categorie de vârstă, după Liga Elitelor), în care echipa clubului FC Argeş a întâlnit-o pe cea a Viitorului Junior Cluj-Napoca.

După 90 de minute, scorul a fost egal, 2-2. Clujenii au avut 1-0, la pauză tinerii vulturi făcuseră 2-1, dar adversarii au reuşit să restabilească egalitatea în repriza secundă.

După executarea loviturilor de departajare de la 11 m (la acest nvel nu se joacă prelungiri), echipa din Cluj-Napoca s-a impus cu 5-4. Pentru FC Argeş au marcat, în timpul regulamentar de joc, Florin Chiriţă şi Vlad Tudor. La penalty-uri a ratat de la noi Fabian Ţârlea.

sursa foto: captură video FC Argeş Piteşti