Ieri, FC Argeş a suferit cel mai drastic eşec din acest sezon şi, probabil, cel mai drastic de la renaşterea clubului. Piteştenii au pierdut în deplasare în faţa echipei CS Baloteşti cu scorul de 4-0.

Vă reamintim că formaţia gazdă se luptă pentru evitarea retrogradării.

Meciul de la Baloteşti a început cu o întârziere de 15 minute din cauza terenului îngheţat şi din cauza gropilor formate după dezăpezire. După ce au astupat gropile cu nisip, centralul partidei Marius Chiţu (Târgovişte) a decis începerea partidei.

Ilfovenii au deschis scorul din minutul 8 după ce Predescu a trimis mingea în poartă în urma unei centrări de pe partea stângă.

În minutul 27, gazdele au majorat scorul prin Alexandru Stoica.

Ultimele două goluri ale partidei au venit în minutul 90, când Ovidiu Marin a trimis o torpilă de la 25 de m care s-a oprit în vinclul porții lui Ureche.

Iar în minutul 90+2: 4-0; Baloteştiul înscrie ultimul gol al partidei prin Clătinici.

În urma acestei înfrângere, FC Argeș a rămas pe locul 6 al clasamentului, cu cele 38 de puncte acumulate în 20 de runde.

Echipe:

CS Baloteşti: Fulga – Dedu, Marciuc, Flămânzeanu, Mihai – Ghiţă, Predescu – Neagu, Marin, Stoica, Mihai.
FC Argeş: Ureche – Tofan, Gugu, Vişa, Turda – Stan, Şerban, Costin, Şerbănică, Barbu, Nilă.
Rezerve: Oct. Popescu – Vas. Gheorghe, D. Oancea, Bîrzan, I. Mihăescu, Andr. Panait,