Handbaliştii piteşteni s-au calificat în optimile de finală ale Cupei României Fan Courier

Date:

Share post:

CSM Piteşti a reuşit să se impună pe teren propriu cu scorul de 28-26 (13-16) în faţa echipei CSM Oradea. Partida a făcut parte din cadrul șaisprezecimilor Cupei României Fan Courier la handbal masculin.

Meciul a avut două reprize diametral opuse, prima fiind controlată de orădeni, iar în cea de-a doua, echipa pregătită de Alin Oprescu și Victor Neagu a avut o revenire spectaculoasă și impunându-se în cele din urmă la o diferență de două goluri.

Antrenorul celor de la CSU Pitești, Alin Oprescu, s-a declarat mulțumit de evoluția elevilor săi: ”Țin să le mulțumesc băieților pentru dăruirea de care au dat dovadă în acest meci, nu au renunțat niciun moment la luptă și ca atare repriza a doua a fost una cu adevărat pe măsură și cred că această calificare e pe deplin meritată. Vreau să remarc și modul în care cei prezenți astăzi la Sala Sporturilor ne-au susținut atunci când am avut nevoie, le mulțumesc și lor, îi aștept mereu alături de echipa noastră”.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!