Fundaşul Bogdan Lazăr, împrumutat de FC Argeş de la Farul Constanţa, până la finalul campionatului

Date:

Share post:

Bogdan Lazăr, un fundaş stânga de 20 de ani, care poate evolua şi ca fundaş central, a semnat azi un contract de joc cu FC Argeş, valabil pe durata întregului sezon competiţional care va începe luna viitoare.

Fotbalistul a venit la FC Argeş sub formă de împrumut de la echipa campioană, patronată de Gheorghe Hagi.

„A debutat în Liga I la doar 18 ani, pe 1 august 2020, în meciul Viitorul – Sepsi Sfântu Gheorghe, pierdut de constănțeni cu 0-3. În acea partidă, Bogdan a intrat pe teren în minutul 67, înlocuindu-l pe Paul Iacob”, a informat site-ul oficial al clubului FC Argeş.

Se spune că Bogdan Lazăr a fost „crescut şi format” la Centrul de Copii şi Juniori al lui Gheorghe Hagi, lucru adevărat doar parţial. Farul (Viitorul, cum se numea atunci) l-a transferat pe Lazăr de la Alba Iulia, oraşul său natal, pe când acesta avea 17 ani.

A jucat acolo la echipele Unirea şi Europa Alba Iulia, înainte de a fi remarcat şi adus de Hagi la „academia” sa de la Ovidiu.

„Clubul nostru îi spune bun venit și îi dorește evoluții cât mai bune în tricoul alb-violet”, i-a transmis conducerea FC Argeş tânărul fotbalist din Alba Iulia.

sursa foto: FC Viitorul

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Cine crezi că va câștiga titlul în Superliga
spot_imgspot_img

Citeşte
ŞI

Elena Lasconi și-a angajat coafeza pe post de consilier personal în cadrul Primăriei Câmpulung

Elena Lasconi și-a angajat coafeza în calitate de consilier...

Lacul de acumulare Golești, de lângă Pitești, plin ochi de gunoaie (galerie foto)

Angajații de la Apele Române au strâns, ieri, camioane...

Cum construiești o rutină clară pentru tăiere și porționare

Tăierea și porționarea par operațiuni simple, dar influențează direct...

Cum explică medicul psihiatru Mariana Marcu Leancă dificultățile tratării adicțiilor moderne

Dr. Mariana Marcu Leancă, medic psihiatru, arată că activități...