Ieri, echipa de fotbal juniori sub 19 ani de la CS Mioveni a primit vizita ocupantei locului secund în campionat, LPS Sebeş. Jucătorii antrenaţi de Marin Radu au făcut instrucţie cu cei din Alba, câştigând  cu scorul de 6-1, după ce la pauză a fost 5-0.

Galben verzii au început partidă în forţă, înscriind primele două goluri ale partidei chiar în primele 10 minute. Iar golurile nu s-au oprit aici; elevii lui Marin Radu au intrat la vestiare cu avantaj de 5 goluri.

Începutul celei de a doua repriză, oaspeţii au mărit ritmul și au reușit să marcheze, însă finalul partidei le-a aparţinut galben-verzilor, care au mai marcat un gol, închizând tabela. Reușitele au aparținut lui Călin (două goluri), Zamfirescu (două goluri), Năstase și Ion.

Partida a fost arbitrată de: Ana – Maria Terteleac (la centru), Octavian Ristea și Mihai Bălțatu.

Echipa folosită de Marin Radu: Șerban – Tică, Bălan, Din, Nițu, Ion, Zamfirescu, Duțan, Mirică, Năstase, Călin. Au mai jucat Iordache și Popa.

Rezerve neutilizate: Cârstea – Stanciu, Stan, Vasile.

sursă foto: facebook/csmioveni