FC Argeș, victorie indolentă cu Progresul Spartac: 1-0 chinuit

Date:

Share post:

FC Argeș a învins azi codașa codașelor, Progresul Spartac București, cu doar 1-0.

Doar 1-0 pentru că, dincolo de poziția în clasament, FC Argeș a jucat tot meciul cu un om în plus, mai puțin primele 15 minute. Valentin Buhăcianu a deschis scorul imediat după eliminarea din tabăra oaspete.

După care Argeșul a fost de nerecunoscut. A risipit nonșalant 3-4 bune situații de a majora scorul, in prima repriză. După pauză, însă, Progresul a prins curaj. Poate și din cauza jocului inexplicabil de slab prestat de FC Argeș.

CITIŢI ŞI: Când îşi va reveni FC Argeş?

Fotbaliștii lui Eugen Neagoe aproape că s-au temut să atace. Sau le-a fost lene s-o facă. Paradoxal, ceva ocazii a avut Progresul. Argeșul, in a doua repriză, aproape nimic.

Jenant, mai ales în fața unei echipe care a făcut doar un punct în tot campionatul. Asemenea indolență în tabăra FC Argeș nu am mai văzut de pe vremea lui Penescu.

E clar, azi s-a încheiat orice discuție despre play-off, la Pitești. Nu ne rămâne decât să sperăm in evitarea retrogradării in Liga 3. Și, de asemenea, să dorim succes celor de la CS Mioveni, în tentativa lor de accedere în play-off și, de ce nu, de promovare.

CITIŢI ŞI: La FC Argeş, ca la nimeni: sezonul s-a încheiat pe teren, bălăcăreala continuă prin birouri

sursa foto: captură video FC Argeş TV

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!