FC Argeş şi-a asigurat menţinerea matematică în Liga 2

Date:

Share post:

FC Argeş şi-a asigurat menţinerea matematică în Liga 2, după ce a reuşit să câştige şi al doilea meci din play-out-ul Ligii a 2-a, scor 2-0 în deplasare în faţa echipei CSM Alexandria.

În urma acestei victorii alb-violeţii sunt la 13 puncte distanță de Unirea Dej, ocupanta ultimei poziții retrogradabile din această grupă și care mai poate strânge cel mult 12 puncte în ultimele patru meciuri pe care le mai are de disputat.

Cele două goluri ale partidei au fost marcate de cei doi atacanti, Bogdan Rusu în minutul 38 şi Ionuț Rădescu în minutul 61. Grație acestui succes, FC Argeș a scăpat de orice fel de griji privind retrogradarea în Liga 3.

Următorul meci al alb-violeților va avea loc sâmbătă 20 aprilie, de la ora 11. FC Argeş va primi vizita celor de la CSM Reşita.

Vă reamintim că etapa trecută alb-violeţii au obţinut victoria, scor 4-1 în faţa echipei Ceahlăul Piatra Neamț.

Citiți şi: FC Argeș a învins clar Ceahlăul Piatra Neamț: 4-1. Evoluții foarte bune ale copiilor Alexandru Dinoci și Adelin Mircea

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!