Ieri la prânz, galben-verzii de la CS Mioveni au remizat în deplasare, scor 1-1, cu Ripensia UV Timişoara, într-un meci din etapa cu numărul 17 din liga secundă la fotbal.

CS Mioveni a deschis scorul în minutul 37, prin Balint care a pătrus în careu şi a tras printre fundaşii Ripensiei la colţul lung.

În minutul 77, Ripensia a plecat pe contraatac. Mansour centrează în faţa porţii, de unde Cătălin Bădăuţă împinge mingea în plasa porţii.

Obiectivul nostru este ne clasăm pe locurile 1-8

La finalul partidei, antrenorul galben-verzilor, dl Iordan Eftimie, a declarat: „Da, normal, noi niciodată ca antrenori nu spunem echipei să se retragă, din contră, să jucăm. Eu zic că dacă jucam cum am jucat în prima repriză, câştigam, dar ştiţi cum sunt jucătorii, au instictul să conserve rezultatul şi se retrag. Până la urmă, e un punct câştigat, eu am felicitat jucătorii pentru că nu am pierdut acest joc.

Mă aşteptam să întâlnim o echipă bună, eu îl ştiu bine pe Alex (Alexandru Pelici, antrenorul RIpensiei, fost şi la Mioveni – n.r. şi ştiu ce le cere jucătorilor, ştiam că o să fie organizarea altfel decât a fost până acum la echipă.

Noi avem ca obiectiv locul 1-8 şi suntem acolo. Vedeţi şi dumneavoastră că diferenţa dintre locul 7 şi celelalte echipe este destul de mare.

Da, avem 11 goluri primite, dar noi am încercat să primim cât mai puţine goluri de la fiecare joc şi ştiţi că atunci când primeşti goluri puţine şi mai şi marchezi, rezultatul este de partea ta.”

Ripensia: Rădulescu – A. Popa, Străuț, Hecsko, C. Toma (cpt.) – Burdeț, Anghelina (’90, Apro)  – Monea, Zaluschi (’72, Bădăuță), Dumiter – Mansour (’82, Popovici). Antrenor principal Alexandru Pelici

CS Mioveni : Croitoru – Kilyen, Celea, Burnea, Gheorghe – Lazăr, Năstăsie (cpt.) – Rădescu, Popescu (’88, Drugă), Coșereanu (’78, Ayza) – Balint (’90+1, Ivan). Antrenor principal: Iordan Eftimie