Echipa tuturor posibilităţilor, cum li se spune celor de la CS Mioveni, nu s-a dezminţit nici azi.

Capabilă să bată şi pe FCSB, şi pe Dinamo, şi pe Astra, Mioveniul ne-a arătat azi – cel puţin în primele 45 de minute – că e capabilă şi să ia o bătaie soră cu moartea de la mai modesta Sepsi Sfântu-Gheorghe.

Mai precis, de la rezervele titularilor lui Sepsi.

CS Mioveni a jucat lamentabil, începând cu portarul Sima şi terminând cu vârful împins Balint.

Oaspeţii au controlat prima repriză cu autoritate şi avea 3-0 după nici o jumătate de oră de joc. Noroc că au lăsat-o „secuii” mai moale după 3-0, altminteri puteam vorbi despre cine ştie ce scor de maidan.

Însă, cu toate că oaspeţii au încetinit vizibil ritmul, tot au mai marcat o dată, pe final de repriză.

La pauză, CS Mioveni-Sepsi Sfântu-Gheorghe 0-4.