CS Mioveni-Rapid 3-2. Final apoteotic, cu două goluri în prelungirile meciului

Date:

Share post:

CS Mioveni a încheiat cu stil actuala ediţie de campionat, în care a reuşit să îşi îndeplinească obiectivul, menţinerea în prima ligă, încă din etapa precedentă.

CS Mioveni a învins, acasă, pe Rapid, cu scorul de 3-2, după un final incandescent. Argeşenii au condus cu 1-0 şi cu 2-1, dar au fost egalaţi de fiecare dată. A două oară, în al doilea minut adiţional.

Reacţia fotbaliştilor pregătiţi de Alexandru Pelici a fost, însă, extraordinară: au pus mingea la centru, iar atacul care a urmat a fost finalizat de Voinea, servit foarte bine de Lixandru în careul advers.

A fost o victorie asemănătoare celei din meciul cu Dinamo, din decembrie anul trecut, în care CS Mioveni a marcat două goluri în minutele de prelungire, întorcând scorul de la 0-1 la 2-1.

sursa foto: Facebook/CS Mioveni