Azi la prânz, echipa de fotbal CS Mioveni a confirmat, din nou, revirimentul adus cu sine de schimbarea antrenorului Claudiu Niculescu cu Alexandru Pelici.

Argeşenii au scos un egal valoros, 1-1, pe terenul Farului Constanţa, echipă pregătită de fostul internaţional Ianis Zicu şi care are ca obiectiv declarat promovarea în prima ligă.

Gazdele au deschis scorul în prima repriză, dar după pauză Mioveniul a reuşit să egaleze dintr-un penalty transformat de Rusu.

Culmea, faultul în urma căruia a fost dictat penalty-ul a fost comis de fostul jucător al Mioveniului, musceleanul Simon Măzărache.

Deşi ocazii au fost şi de partea gazdelor, CS Mioveni putea câştiga, dacă Işfan nu nimerea bara, în prima parte, sau dacă italianul Massaro nu se complica în careu, în prelungiri, după ce portarul constănţean îi făcuse cadou o minge de gol.

CS Mioveni e acum la numai 3 puncte de ultimul loc de play-off, ocupat chiar de adversara de azi, Farul Constanţa.

sursa foto: Facebook/FC Farul Constanta Fan Club