Cadou de la FC Argeş, de ziua antrenorului Alexandru Pelici, de la CS Mioveni: o bătaie în primul amical al iernii

Date:

Share post:

Azi, cele două echipe argeşene din prima ligă de fotbal, FC Argeş şi CS Mioveni, s-au confruntat în primul meci amical al pauzei de iarnă, la baza de pregătire a FRF de la Mogoşoaia.

Chiar dacă meciul s-a jucat în ziua în care antrenorul lui CS Mioveni, Alexandru Pelici, a împlinit vârsta de 48 de ani, jucătorii săi nu i-au putut face cadou nici măcar un egal.

FC Argeş s-a impus cu 3-1, prin golurile marcate de Jafar Arias (min. 38), Mihai Işfan (min. 70) şi Antun Palic (min. 88). Galben-vezii deschiseseră scorul prin Szilard Veres, în minutul 6.

Ultimul amical al lui FC Argeş, din această perioadă precompetițională, este programat vineri, 14 ianuarie, de la ora 12, la Sfântu-Gheorghe, cu Sepsi OSK.

Au jucat echipele (informaţii furnizate de FC Argeş Piteşti:

FC Argeș, repriza I: Greab – Tofan, Telcean, Joao Miguel, Latovlevici – Moisie (min. 32 Tănase), Raynov – Teles (min. 36 Gino Oprescu), Șerban, Dumitru – Arias.

FC Argeș, a II-a repriză: Croitoru – Mălin, Turda, Boldor, Mușat – Meza Colli, Honciu – Ișfan, Daid, Dumitrașcu, Palic.

CS Mioveni, repriza I: Ducan – Balaur, Scarlatache, Garutti, Oancea – Veres, Dumitriu, Șerbănică, Sanoh – Coșereanu, Rușu.

CS Mioveni, a II-a repriză: Popescu – Balaur, Iacob, Burnea, Oancea – Toma, Dumitriu, Rădescu, Sanoh – Voinea, Buziuc.

sursa foto: Facebook/FC Argeş

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!