Alb-violeţii au intrat la pauză cu scorul de 1-0. Golul a fost marcat în minutul 39 în urma centrării în faţa porţii de către Vasile Buhăescu iar mijlocaşul Șerban trimite în plasă din 3 m.

FC Argeş: Popescu – Tofan, Turda, Gugu, Hreniuc – Șerbănică, Șerban, Raul Costin, Vasile Gheorghe – Cătălin Barbu, Buhăescu. Rezerve: Ureche, Enceanu, Mihăescu, Bîrzan, Vișa, Stan, Buleică. Antrenor: Emil Săndoi.

Academica Clinceni: Vâlceanu – Achim, Patriche, Răuță, Dobrescu – Olariu, Nicola, Șut, Găină – Mihalcea, Ion Robert. Rezerve: Andrei Cristian, Bogdan Barbu, Șandru, Pațurcă, Gheorghe Costin, Horșia, Dogaru. Antrenor: Ilie Poenaru.

Arbitri: Cătălin Busi (Valcea), Oviciu Arusoaiei (Piatra Neamț), Claudiu Lucaciu (Cluj).
Obserevatori: Andrei Ioniță(București), Adrian Petre(Buzău)