Accident rutier între două autoturisme, la Topoloveni. Copil de 11 ani, transportat la spital

Date:

Share post:

Un copil de aproximativ 11 ani a fost rănit într-un accident rutier produs la Topoloveni, a informat biroul de presă al ISU Argeş.

Două echipaje de pompieri cu o autospecială de intervenție și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat, alături de un echipaj al Serviciului Judeţean de Ambulanţă, intervin în orașul Topoloveni, la un accident rutier în care sunt implicate două autoturisme.

La fața locului, echipajele medicale au identificat două victime, după cum urmează:

  • paramedicii SMURD au asistat și transportă la spital un băiat în vârstă de aproximativ 11 ani, care prezintă un traumatism cranio-facial;
  • personalul echipajului Ambulanţei monitorizează un bărbat, în vârstă de aproximativ 52 de ani, care a suferit un atac de panică.

Pompierii asigură măsuri specifice de prevenire și stingere ale incendiilor.

Ştire în curs de actualizare.

Actualizare – Un echipaj al Poliţiei Rutiere cercetează la faţa locului cauza/cauzele producerii accidentului.

sursa foto: ISU Argeş

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_imgspot_img

Citeşte
ŞI

O autoplatformă a pierdut mașina pe care o transporta, pe autostrada A1, în apropiere de Pitești

O mașină care era transportată pe o platformă a...

Concurs Național de poezie și proză, pentru debutanți, la Bistrița. Înscrierile încep peste câteva zile

La Bistrița, Primăria din oraș, împreună cu alte instituții...